JagodaAcaiBerry.pl

Acai Berry – wszystko o jagodach

Acai Berry to jagoda z Amazonii nazywana też amazońskim (bądź brazylijskim) złotem. Jest rośliną endemiczną, występującą tylko w amazońskiej puszczy. Ta rzadkość i specyficzny obszar występowania to nie jedyny powód, dla którego Acai Berry uznawana jest za roślinę bardzo cenną. O wartości jagody Acai decyduje jej skład, a ten jest tak bogaty, że trudno byłoby znaleźć podobne owoce w innych rejonach świata. Faktem jest, że Acai bardzo przypomina typowe jagody (np. borówkę amerykańską, albo naszą rodzimą aronię), ale większość ze znanych nam jagód (o ile nie wszystkie) przewyższa pod względem ilości nagromadzonych w niej witamin, mikro i makroelementów, aminokwasów, kwasów tłuszczowych i białek. Acai Berry to kolejny dowód na to, że w niewielkich gabarytowo roślinach może skoncentrować się całe bogactwo odżywcze naszego świata.

Właściwości Acai Berry

Wydaje się, że największe znaczenie mają zawarte w Acai Berry tzw. phytonutrients (roślinne składniki odżywcze). To substancje, które w największych ilościach gromadzą się tuż pod skórką warzyw i owoców (dlatego lepiej gotować je w „mundurkach”). Acai Berry zawiera ogromne ilości tych biologicznie czynnych składników. Niektóre grupy mają działanie uniwersalne tj. chronią nas i leczą poprzez oddziaływanie na wszystkie nasze tkanki np. przeciwulteniacze. Inne z kolei biorą udział w nielicznych procesach, przez co są tym bardziej niezbędne, jeszcze inne mają działanie antybakteryjne, a część ze składników to typowy budulec dla naszych tkanek.

Jakie związki znajdziemy w Acai Berry?

Przede wszystkim przeciwutleniacze, czyli na przykład witaminę C i E – obydwie są witaminami młodości, zdrowia i witalności. Oprócz nich jagody Acai zawierają bardzo dużo witamin z grupy B, które są niezbędne naszej skórze, włosom i paznokciom. Dla serca niezbędny jest potas – i ten składnik znajdziemy w jagodzie Acai, a oprócz potasu, wapń i fosfor oraz wiele, wiele innych minerałów. Aminokwasy i białka są naturalnymi, pełnowartościowymi budulcami, ale nasz organizm potrzebuje ich również w roli biokatalizatorów i stymulatorów procesów życiowych, poza tym wchodzą one w skład enzymów i hormonów. Acai Berry zawiera też spore ilości niezbędnych nam kwasów tłuszczowych Omega 6 i Omega 9. Obydwa wpływają na gospodarkę cholesterolem. Redukują poziom złego cholesterolu odpowiedzialnego za problemy sercowo – naczyniowe utrzymując jednocześnie dobry cholesterol na optymalnym, zdrowym poziomie.

Acai Berry w odchudzaniu

Z chwilą szczegółowego przebadania jagody Acai (odkrytej przez doktora Schaussa – światowej sławy botanika, badacza Amazonii) pojawiła się też nadzieja „dietetyczna”. Mianowicie okazało się, że jagoda Acai ma właściwości odchudzające. Jak działa w odchudzaniu? Przede wszystkim przyspiesza metabolizm poprawiając jednocześnie krążenie (również mikrokrążenie). W ten sposób lepiej spalamy wszystkie dostarczane z pożywieniem kalorie. Przy okazji oczyszczamy też organizm z nagromadzonych w nim toksyn (to kolejne zbawienne działanie Acai). Stosując Acai Berry w formie suplementu zapobiegamy nadmiernej eksploatacji organizmu i powstawaniu niedoborów witamin, mikroelementów i budulców, a jak wiadomo jednym z największych problemów osób odchudzających się jest zapewnienie sobie odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych.

Acai Berry - tabletki i preparaty

Na rynku jagody Acai dostępne są w formie przetworzonej, po postacią najróżniejszych preparatów: tabletek i soków. Ta forma jest niezbędna, bowiem gdyby nie wstępna obróbka, jakiej poddawane są jagody, składniki odżywcze, lecznicze i odchudzające nie przetrwałyby przechowywania i transportu. Poza tym taka obróbka sprawia, że Acai zmniejsza gabaryty i idealnie nadaje się do mieszania z innymi składnikami. Wykorzystano to, tworząc preparat Slimette - jedno z najlepszych źródeł jagody wzbogaconej o kilka ważnych odchudzających dodatków. Kapsaicyna, guarana, zielona herbata i Acetyl L-karnityna - zamknięte w jednej kapsułce wraz z cenną Acai berry odchudzają tak, jak żadna inna mieszanka na rynku.

Jeśli chcesz się o tym przekonać, koniecznie wypróbuj ten produkt. Bardziej szczegółowy opis preparatu znajdziesz na stronie głównej serwisu.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Slimette 179,99 zł kapsułki Slimette.pl 5/5
2. Acai Berry Select 179,99 zł kapsułki AcaiBerrySelect.pl 4/5
3. Acai Berry Pure 144 zł kapsułki VitaLab.pl 3/5
4. Forza T5 Super Strenght 39,67 EUR kapsułki AstroNutrition.com 3/5
5. Acai Advantage 34,95 USD kapsułki Shop.HealthyChoiceNaturals.com 2/5