JagodaAcaiBerry.pl

Acai Berry w Polsce

Czy jagoda Acai jest warta uwagi, jaką jej tutaj poświęcamy? O cudownych właściwościach jagody przekonują nas producenci suplementów, jej odkrywcy i niestrudzeni badacze, tymczasem Acai jest wciąż na tyle nowym suplementacyjnym pomysłem, że trudno znaleźć jakieś wiarygodne opinie na jej temat. Wszystko, z czym mamy do czynienia, to ekstrakty z publikacji naukowych oraz teksty informacyjne o charakterze reklamowym i marketingowym, typowy szum informacyjny, który z punktu widzenia sceptyka jest niespecjalnie miarodajnym źródłem informacji. Podobnie zresztą dzieje się na stronach obcojęzycznych, choć uważny czytelnik, wśród informacji ogólnych, niewiele mówiących i powielanych w nieskończoność, jest w stanie wychwycić choćby odrobinę informacji, które pozwolą mu w ocenie potencjału jagody.

Problematyczna dostępność

Główną przeszkodą w dokonaniu rzetelnej oceny jest fakt, iż jagoda Acai berry w Polsce nie występuje. Jesteśmy więc skazani na wypróbowywanie tworzonych na jej bazie suplementów. Soki, tabletki, susze nie dają pełnego poglądu na właściwości jagody, ale to jedyny sposób na to, by je poznać. Pozyskanie Acai i konieczność przetworzenia jej do trwałej postaci sprawiają, że dobre, wartościowe suplementy są stosunkowo drogie. To kolejna bariera, którą należałoby pokonać, ale (z drugiej strony) można też oprzeć się na opiniach osób, które wypróbowały jagodę, oraz na dostępnych badaniach potwierdzających jej potencjał i skuteczność.

Co jest pewne?

Acai Berry na pierwszy rzut oka bardzo przypomina borówkę amerykańską i nasze polskie jagody: te dzikie i ogrodową Aronię. Różni się od nich jedynie tym, że rośnie na wysokich palmach i co za tym idzie nieco trudniej się ją zbiera. Ma też znacznie bogatszy skład: jest w niej o wiele więcej antyoksydantów i związków takich jak polifenole czy antocyjany o różnorakich właściwościach profilaktycznych i zdrowotnych. Jagoda Acai została przez nas odkryta przypadkiem, choć tubylcze plemiona Amazonii od lat (jeśli nie od wieków) wykorzystują ją w charakterze codziennego pożywienia. Jagoda Acai jest przez tubylców zjadana na obiady, śniadania, kolacje, podaje się ją w deserach i doraźnie w razie stwierdzenia jakichś dolegliwości zdrowotnych. Tradycyjnie jagoda uznawana jest za panaceum, bo zawiera niemal wszystko, co jest niezbędne naszym organizmom nie tylko do prawidłowego codziennego funkcjonowania, ale i przywrócenia równowagi biologiczno-chemicznej. Są w niej i witaminy i minerały i aminokwasy. Jagoda Acai zawiera błonnik i kwasy tłuszczowe. Złożone związki w Acai, występujące też w wielu innych roślinach, chronią nasze serce, układ nerwowy, kostny, mięśniowy i generalnie całe nasze organizmy.

Jagoda Acai w Polsce

W postaci świeżych jagód Acai dostępna jest jedynie tubylcom, bo owoce nie nadają się do przechowywania i do transportu. Szybko się psują, ale jest na to sposób: liofilizacja czyli proces suszenia polegający na takiej obróbce jagód, w wyniku której nie tracą one swoich właściwości. Co więcej potencjał jagód w suszeniu wzrasta bo procentowo w suchej masie owocu znajduje się więcej wartościowych substancji. Jednym słowem u nas jagody Acai dostępne są jedynie w formie przetworzonej: soków i tabletek. Które suplementy są lepsze? Zdecydowanie tabletki, czy też raczej jagody w proszku. Są wydajniejsze i efektywniejsze, a jeśli zależy nam na jakichś szczególnych właściwościach jagody, na przykład właściwościach odchudzających to tabletki będą miały większy potencjał od soku, zwłaszcza że są wzbogacane o inne składniki odchudzające. Doskonałym przykładem takiego suplementu jest Slimette, które wykorzystuje nie tylko potencjał Acai, ale i roślin takich jak guarana, czerwone papryczki cayenne, czy zielona herbata. Wraz z dodatkiem L-karnityny (pod postacią Acetyl L-karnityny) stanowi prawdziwie skuteczną broń w walce ze zbędnymi kilogramami i niektórymi innymi przypadłościami cywilizacyjnymi.

Mamy nadzieję, że udało się nam przekonać Cię, że nawet w Polsce można wykorzystać dobroczynne właściwości Acai, a rozszerzony opis działania Slimette i opinie o nim oraz o innych suplementach zawierających jagodę znajdziesz na stronie głównej serwisu. Zapoznaj się z nimi koniecznie.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Slimette 179,99 zł kapsułki Slimette.pl 5/5
2. Acai Berry Select 179,99 zł kapsułki AcaiBerrySelect.pl 4/5
3. Acai Berry Pure 144 zł kapsułki VitaLab.pl 3/5
4. Forza T5 Super Strenght 39,67 EUR kapsułki AstroNutrition.com 3/5
5. Acai Advantage 34,95 USD kapsułki Shop.HealthyChoiceNaturals.com 2/5